« Ožujak 2024 »

Europski dan jezika
Autor: Valentina Vujnović, 27. 9. 2021.

Europski dan jezika obilježava se 26. rujna kako bi se osvijestila važnost učenja jezika, promicala jezična i kulturna raznolikost Europe te potaknulo cjeloživotno učenje jezika u školi i izvan nje.
Učenici naše škole s učiteljicama engleskog jezika Zrinkom Vuković i Marinom Domić, učiteljicom njemačkog jezika Ivanom Paušić i knjižničarkom škole Davorkom Lovrić Vlašić kroz razne aktivnosti obilježili su Europski dan jezika. Aktivnosti su bile vezane uz temu Naše tijelo. Učenici dodatne nastave engleskog jezika s učiteljicom Zrinkom Vuković kroz aktivnosti usvojili su nove riječi vezane uz ljudsko tijelo. Igrali su igru „vješala”, spajanje parova slika – riječ, igru Pictionary, rješavali su osmosmjerku te su kroz pjesmice i ples ponovili naučene riječi. Učenici 5. razreda na satu engleskog jezika s učiteljicom Marinom Domić izradili su plakat s dijelovima tijela. Crtali su, učili, pjevali, plesali, izrezivali i lijepili. Učenici 5. razreda na satu njemačkog jezika s učiteljicom Ivanom Paušić izradili su plakat razrednog izvanzemaljca s ljudskim dijelovima tijela. Uz pjesmice su pokazivali dijelove tijela, uspoređivali engleske i njemačke izraze za dijelove tijela te su kroz kviz ponovili usvojene nove riječi. Učenici 7. razreda s knjižničarkom Davorkom Lovrić Vlašić upoznali su se s različitim europskim jezicima, zanimljivostima o jezicima te su se zabavili pogađanjem na kojem je jeziku napisana rečenica i igranjem kvizova.