Posjet pekari, banci i kulturnim ustanovama
Autor: Valentina Vujnović, 28. 10. 2016.

Dana, 27.listopada 2016. učenici 1. i  2. razreda, zajedno sa svojim učiteljicama, odradili su terensku nastavu Posjet pekari, banci i kulturnim ustanovama.Put je započeo u 8,00 sati ispred škole u Gori, a prvo odredište je bila pekara Leko. Učenici su imali priliku upoznati kako se pravi kruh, mijesili su tijesto i izrađivali peciva, a na kraju su i degustirali slasni burek i ukusna peciva.Nakon kraće šetnje gradom i uz rijeku Petrinjčicu, stigli su u Gradsku knjižnicu i čitaonicu. Prvo su posjetili odjel dječje knjižnice. Upoznali su se s načinom posuđivanja i vraćanja knjiga, vidjeli su 3D slikovnice, a na kraju se zasladili bombonima. Zatim su posjetili odjel za odrasle. Knjižničarka ih je upoznala s referentnom zbirkom, najstarijom knjigom, najdebljom knjigom te najvećom knjigom u knjižnici kao i sa ostalim dijelovima knjižnice te kako se služiti ponuđenim sadržajima u njoj. Učenici su s velikim oduševljenjem upijali  nova znanja, ponovno se počastili ukusnim bombončićima i krenuli dalje.Slijedio je kratki odmor na dječjem igralištu, nakon čega su nastavili šetnju kroz gradski park. Vidjeli su galeriju Krsto Hegedušić, OTP banku, gradski paviljon, glavni petrinjski trg i tako laganom šetnjom stigli do Erste banke. U banci su se učenici upoznali s uslugama banke, sigurnosnim mjerama i čuvanjem novca te načinom rada bankarskih službenika. Bili su jako znatiželjni, postavljali su mnoga pitanja na koja su i dobili odgovore od djelatnika banke.Umorni i puni novih informacija, uputili su se do Zdravljaka gdje su se okrijepili ukusnim sladoledima i pojeli sendviče.