« Ožujak 2024 »

Rad Strip - skupine
Autor: Valentina Vujnović, 10. 10. 2017.

Članovi strip skupine prošle su školske godine aktivno sudjelovali u osmišljavanju priča i likova za stripove vezanih za centralnu temu svemir povodom obilježavanja Svjetskog tjedna svemira. Osim lika Goranko Eko, koji kao ekološki Superman brine za okoliš i uvijek se pojavljuje tamo gdje ima problema, učenici su osmislili niz likova vanzemaljaca te izradili niz stripova o dogodovštinama Goranka i  vanjzemaljaca u svemiru. Kako Goranko promatra Zemlju i probleme čovjeka na Zemlji iz svemira on u stripovima uz pomoć vanzemaljaca koji mu postaju prijatelji povezuje ideju svemira s problemima na Zemlji.

Ove školske godine učenici su nastavili raditi na temi i povodom obilježavanja Svjetskog tjedna svemira osmislili lik Ozonka i Ozončice koji žele spasiti ozonski sloj i educirati ljude kako da ga dalje ne uništavaju . U tome  im pomaže lik koji se zove Ufo Ufolinus. Učenici sedmog razreda Mihael Posavac, Lara Milošić, Petra Prašnjak, Irena Kovačević te učenice šestog razreda Lana Kovačević i Lucija Kovačević izradili su strip o Ozonku i Ozončici koji uspješno spase ozonski sloj.