Lidrano 2012.
Autor: Elvisa Sekulić, 1. 2. 2012.

'Bitno je sudjelovati, a ne pobijediti!' rekao je netko utješno nakon proglašenja pobjednika gradskog Lidrana.  Gradsko natjecanje Lidrano 2012. okupilo je sinoć, 31. siječnja, učenike osnovnih škola Petrinje, Jabukovca i Gora te je stručno povjerenstvo odabralo kandidate za daljnje natjecanje u četiri kategorije, literarni te novinarski rad, pojedinačni scenski nastup i skupni scenski nastup.  Našu školu su predstavljali učenici drugog, šestog i sedmog razreda.  Učenica drugog razreda Stela Horvat uz stručno vodstvo učiteljice Milke Marijašević izvela je monolog pod nazivom Đakinja prvakinja te hrabrom i duhovitom izvedbom oduševila malobrojnu publiku.  Ekipa za scenski nastup, sastavljena od učenika šestog razreda Natalija Vrbanac, Ana Kadić i Ivan Škornjak te sedmog razreda Karla Turk pod stručnim vodstvom učiteljice Ivane Pejaković, se potrudila te na scenu postavila dramsko-scensku igru pod nazivom Bajka o ribaru i ribici.  Naši učenici su nas uspješno predstavili, pokupili par pohvala i kritika, ali nisu dobili zeleno svjetlo za županijsko natjecanje.  Prema izboru povjerenstva dalje 'putuju' literarni radovi Poljubi me rosom i Zimska minijatura, novinarski rad Najbolji europski junior, monolog Intonacija (OŠ D.Tadijanović), kazivanje poezije Hihot proljeća (OŠ M. Lovraka) te lutkarska predstava Ivica i Marica (OŠ D. Tadijanovića).  Čestitamo pobjednicima, ali i svim sudionicima na ideji i trudu, i želimo da nastave s takvim radom i oduševljenjem!