« Srpanj 2024 »

Radionice projekta Pjesme, plesovi i vez iz bakine škrinjice
Autor: Maja Ostojić, 26. 4. 2024.

Naš se projekt polagano bliži kraju, a vidljivi su i rezultati.
Na današnjim radionicama ugostili smo čkanice KUU Seljačka sloga iz Graberja, naše projektne partnere, a kako gosti nikada ne dolaze praznih ruku, naše učenike su članice počastile finim kolačima i slatkišima!
Uspješnost radionica najbolje ćete vidjeti na forografijama u prilogu.
Glazbena je radionica okupila 30 učenika koji su svladali 5 zavičajnih pjesama i uvježbali plesnu koreografiju na pjesmu Selo moje zavijato iz našeg Graberja. Svoje umijeće sviranja klarineta pokazao je učenik Jakov Štefulić koji je tijekom pauze odsvirao Odu radosti, IX. simfonije L. van Beethovena.
Likovne radionice duljeg trajanja okupile su dvije skupine učenika. Mlađi učenici su radili dio narodne nošnje koji u našem zavičaju nazivamo paculjica, dok su stariji učenici svoja platna oslikavali motivima svog veza iz mašte.
Veselo i maštovito predvečerje opustilo je mlade umjetnike kojima čestitamo na uspješnim djelima.
Zahvaljujemo i našem drugom projektnom partneru Kulturno-povijesnom centru SMŽ na suradnji i s nestrpljenjem iščekujemo završnicu.
Voditeljice likovne radionice Natalija Mijaljević i Evenuela Kovačević izrazile su zadovoljstvo napravljenim radovima.
Voditeljice glazbene radionice Gordana Gali Adamović i Maja Ostojić su također zadovoljne naučenim glazbenim opusom i pripremaju se za posljednju radionicu na kojoj će biti još svakojakih iznenađenja.
Hvala roditeljima na podršci i ravnateljici škole Klari Pereković na poticaju za daljnje stvaralaštvo!