Naučiti živjeti s opasnošću od mina
Autor: Elvisa Sekulić, 27. 4. 2012.

Iako je tema mina odavno postala sastavni dio naše, kako odrasle tako i dječje svakodnevnice, uvijek je dobro podsjetiti se kakve nas zapravo opasnosti okružuju.  Našem osvještavanju uvelike je pomoglo predavanje pod nazivom 'Čuvajte se mina i eksplozivnih ostataka iz rata' kojem su prisustvovali učenici viših razreda.  Predavanje je održao Srećko Telar koji nam je uz brojne korisne informacije o različitim vrstama mina prenio i svoja vlastita iskustva s minama i posljedicama koje uzrokuju.  Saznali smo da se i sami možemo informirati putem MISPORTALA HCR-a kojim možemo dobiti uvid u stanje minski sumnjivog prostora kao i stanje obilježenosti prostora u kojem živimo.    Brojna su upozorenja i zabrane, ali poruka predavanja bi se mogla  sažeti u možda dva najbitnija.  'NIKAD NE ULAZITE U MINSKI SUMNJIVA PODRUČJA.'  'POŠTUJTE OZNAKE OPASNOSTI OD MINA!'  Ako ih poštujemo, prvo, čuvamo sebe, a drugo, čuvamo druge.