« Srpanj 2024 »

Posjet osmaša Veteranskom centru u Petrinji
Autor: Davorka Lovrić Vlašić, 15. 4. 2024.

Učenici 8. razreda su u pratnji razrednice Davorke Lovrić Vlašić i učiteljice povijesti Nikoline Sukalić Rom te asistentica posjetili Veteranski centar u središtu Petrinje koji svojim zdanjem i sadržajem pruža ugodan boravak braniteljima Domovinskog rata i njihovim obiteljima, pružajući rehabilitacijske, sportske i rekreacijske, kulturne i društvene aktivnosti.
Svrha posjeta je bila proširiti svoja znanja o Domovinskom ratu iz zavičajne povijesti, ali na jedan sasvim zanimljiv način.
Učenike je na početku pozdravila Ravnateljica Centra Adrijana Nenadić, koja nas je, uz dvije simpatične djelatnice, provela Centrom koji ostavlja bez daha.
Učenici su ovom prilikom poslušali životnu i ratnu priču jednog od naših heroja Domovinskog rata, hrvatskog branitelja Gorana Brebrića. Imali su priliku poslušati kako se jedan bezbrižan mladenački život preko noći pretvorio u veliku odgovornost, zaštititi svoj grad, svoju Domovinu, od neprijateljskih posezanja.
Gospodin Brebrić je ispripovijedao kako je gitaru i bubnjeve zamijenio puškom i dobrom voljom da obrani svoje. Naše!
U ovoj ozbiljnoj i tužnoj priči, raspoloženje su nam popravile ratne anegdote koje je naš heroj prošao sa svojim suborcima.
Hvala gospodinu Goranu Brebriću što je najteži dio svog života podijelio s nama, podsjetio nas na vrijednost ljudskog života. Neovisno o nacionalnosti, vjerskoj ili nekoj drugoj pripadnosti.
Različitost je ono što bi nas trebalo obogatiti, povezati, a ne razdvajati.