Izlet za učenike 5., 6. i 7. razreda
Autor: Elvisa Sekulić, 11. 6. 2012.

1. lipnja  2012.  godine  organiziran  je  jednodnevni  školski  izlet  za  učenike  5., 6. i  7. razreda. Učenici su u pratnji učitelja posjetili Trsat i Crikvenicu. Upoznali  su  se   s  ljepotama   gorskog  i  primorskog  zavičaja. O  njima im je  govorila  voditeljica  Nina. Nastavili su put  i  došli  do  Trsata, gdje su se upoznali  s  kulturnim, povijesnim  i  religioznim  nasljeđem tog za vjerski svijet važnog svetišta. Grupu je dočekao svećenik  koji  je  govorio  o  povijesti svetišta. Učenici  su  sa  zanimanjem  pratili    film  o  izgradnji  svetišta, ali  i  o  zavjetnim  darovima  pomoraca  i  ostalih  ljudi  koji  su  se  zavjetovali  na  tom  svetom  mjestu. Obišli su i Crkvu  Blažene  Djevice  Marije, saznali  povijesne  podatke  o  gradnji  stuba  Petra  Kružića i o  smrti  Nikole  VI. Frankopana. Nakon  razgledavanja  svetišta, vozili su se  uz  riječko  brodogradilište   i   krenuli   prema  Crikvenici. Ručali  su u  restoranu  „Skoko“, a nakon ručka  slijedilo  je  kupanje. Hrabriji  učenici  su  se  kupali, a oni manje hrabri iskoristili  su  trenutak   i  uživali  u  šetnji  plažom, ali  i  skakanju  na  trampolinu.