Svjetski dan plesa
Autor: Valentina Vujnović, 29. 4. 2014.

U inat nezgodno raspoloženom vremenu, danas smo u našoj školi odradili planirano i s našim prijateljima, učenicima i učiteljima osnovne škole Jabukovac obilježili Svjetski dan plesa.  Kako?  Naravno, plesom u više različitih vrsta, 'oblika', pokreta.  Dan smo započeli timskim radom, svaki od 1. do 8. razreda 'široke ruke' prihvatio je svoje vršnjake, međusobno se upoznao, stvorio nova prijateljstva, a sve uz čašicu soka i slatko-slane grickalice.  Učenici naše škole su hrabro, praćeni pljeskom otplesali nešto klasičnog, folklornog, country te modernog plesa današnjice poznatijeg kao hip hop plesa.  Neizostavan je, dakako, bio i naš mali dio HAPPYmanije, koji smo danas spontano izveli svima.  Nakon početnog plesnog zagrijavanja, naši učenici kao i gosti sudjelovali su u sportskom dijelu programa, mini poligonu za mlađe te nogometu za starije učenike.  Zaljubljenici u glazbu i ples mogli su uživati u mini tulumu uz disco rasvjetu i nekoliko samoukih DJ-a.  Atmosfera je bila kišovita, ali i rasplesana i vesela! Ovaj tjedan započeo je PLESASTIČNO!