« Svibanj 2024 »

Maškare
Autor: Valentina Vujnović, 9. 2. 2016.

Danas je u našoj školi nastala prava zbrka. Iz obližnje šume u našu školu zalutali su zečevi, lisice, vjeverice,sova... Čak  se ušuljao i strašni lav iz daleke prašume. Neobičnoj družini pridružili su se i kauboji, mišići, bubamare……Naravno, svoja lica odlučili su danas sakriti učenici i učiteljice OŠ Ivan Goran Kovačić u Gori. Održan je prigodan program, a zatim je uslijedio ples pod maskama i izbor najbolje maske. Svi učenici pripremali su se tjednima za ples pod maskama: tražili stare djedove kapute i šešire, oblačili mamine haljine, crtali brkove... Školsko povjerenstvo   promatralo je pažljivo maštovite maske. Diplomu za najbolje za najbolje maske dobili su Ana-Marija Gusić , Anamaria Bunjan i Filip Vuković. Diplomu za najkreativniju masku dobile su Katarina Štefulić i Matea Cerovšek. Diplomu za najbolju masku dobila je i učiteljica Snježana Grubić. Barem na tren, lijepo je otvoriti škrinju mašte i ušetati u svijet   u kojemu ništa nije ozbiljno jer ništa nije stvarno. Šarenilo boja i maski uklonilo je  brige te ispunilo naša srca veseljem...