Terenska nastava Hum-Roč-Rijeka
Autor: Valentina Vujnović, 24. 4. 2016.

Prekrasno proljetno, malo prohladno jutro, osvanulo je u Gori. Učenici 5., 6., 7. i 8. razreda sa svojim učiteljima su se uputili na terensku nastavu Roč - Hum - Rijeka. U veseloj atmosferi  upoznali smo se s našim vozačima i pratiteljem. Vozeći se autocestom Zagreb – Rijeka  zaustavili smo se na odmorištu Draganić nedaleko od Karlovca. Putovanje smo nastavili do gradića Roč koji se nalazi u Istarskoj županiji. Razgledavali smo znamenitosti uz turističkog vodiča. Učenici su na početku putovanja dobili listiće s različitim pitanjima, pa su neki već  u Roču dobili odgovore  te ih zapisali kako bi u ponedjeljak složili prezentaciju. Alejom glagoljaša uputili smo se do gradića Huma, najmanjeg grada na svijetu. Prepuni dojmova i već pomalo gladni uputili smo se u grad Rijeku, prvo na ručak, a zatim na poučno razgledavanje u kojemu smo imali odličnog  povjesničara za turističkog vodiča. Boravak u Rijeci nam je bio lijep, poučan i sadržajan. Prema našim kućama krenuli smo u ranim večernjim satima veseli, raspjevani, neki  i rasplesani  te stigli do Gore gdje su nas čekali znatiželjni roditelji. Vodiči, vozač, pratitelj i svi koji su nas putem susreli  bili su oduševljeni  disciplinom i lijepim ponašanjem naših učenika koji mogu poslužiti svima kao primjer.