Izvješće s maturalnog putovanja
Autor: Nikolina Sukalić-Rom, 21. 5. 2011.

Što smo vidjeli i radili na maturalnom putovanju, pročitajte u kratkom izvještaju.

9. svibnja 2011. u 6,00 h, učenici 7. i 8. razreda te njihove razrednice, Đurđica Fran i Nikolina Sukalić Rom, u pratnji putničke agencije Insula Tours, krenuli su na najvažniji osnovnoškolski izlet - maturalac.

Razgledavanje je započelo u NP Krka gdje smo se upoznali s bogatom florom i faunom nacionalnog parka te ostalim znamenitostima ovoga kraja. Uslijedila je ugodna vožnja brodićem do Skradina. Nezaobilazna je bila i jezgra grada Šibenika.  Zatim je slijedila vožnja do Baškog Polja u kojem smo bili i smješteni. Večera, igre i noćenje.

Drugi dan smo neretljanskim lađama obišli rijeku Neretvu i deltu Neretve. Na ljepote toga kraja i neočekivano  gostoprimstvo, uzvratili smo pjesmom i plesom. Povratkom u hotel uslijedilo je osvježenje u bazenu, večera, šetnja do Baške Vode, povratak u hotel i noćenje.

Treći dan uslijedio je razgled znamenitosti Dubrovnika, ručak u obližnjem restoranu te povratak u Baško Polje. Večera, društvene igre i noćenje.

Dio četvrtog dana bio je ispunjen igrama na plaži  Makarske. Nakon povratka u hotel uslijedio je  ručak, a zatim  kupanje, sportske aktivnosti po želji, večera, šetnja, noćenje.

Peti dan, nakon doručka, spremanja stvari, šetnje, ručka i napuštanja hotela, slijedio je i obilazak Zadra te vožnja prema Gori. Uz kraća zaustavljanja dolazak u Goru bio je u 21,15 h.

Želimo i budućim generacijama ovako lijepo proveden maturalac!!