« Siječanj 2018 »

RADIONICE

Eko proljetnice

NOSITELJI

Učenici od 1. – 4. razreda PRO Nebojan, učitelji Maja Kovačević, Zrinka Mandić, Zrinka Klarić i Toma Gusić

CILJ RADIONICE

Cilj radionice razviti osjećaj i svijest o okolišu te educirati učenike kroz zabavne sadržaje gdje se razvija kreativnost.

OPIS RADIONICE

U uvodnom dijelu radionice učenike upoznajemo s temom i tehnikom.

Drugi dio radionice čini kreativnu izradu eko-proljetnica pomoću starog papira te izradu Hrvatske pomoću plastičnih čepova.

Završni dio nam služi za prezentaciju.

Životinjsko carstvo

Učenici od 1. razreda, učiteljica Kata Dvorneković

CILJ RADIONICE

Razvijanjem  motorike i kreativnosti osvijestiti kod djece važnost recikliranja u  očuvanju okoliša tako što ćemo sakupljajući odbačene proizvode, razvrstavati ih i  pretvoriti u ukrasne predmete  kojima ćemo ukrašavati prostor.

OPIS RADIONICE

Od sakupljenog otpada, starih CD-a ćemo slagati, ljepljenjem, na tvrđi karton razne zanimljive oblike iz životinjskog svijeta i stvarati sliku. Od kartonske ambalaže ćemo oblikovati i stvarati pojedinačni lik.

Za izradu novonastalih proizvoda ćemo koristiti stare CD-e,karton, stari papir,kartonsku ambalažu, žicu, temperu i jako ljepilo.

Eko okviri i nakit

Učenici od 3. razreda, učiteljice Snježana Grubić i Vanja Rožić

CILJ RADIONICE

Osvijestiti kod učenika važnost ponovne uporabe otpada. Izraditi okvire za slike i nakit od različitog otpada.

OPIS RADIONICE

Od sakupljenog otpada izrađivati okvire i nakit, rezanjem kidanjem i ljepljenjem.

Rascvjetana priča

NOSITELJI

Učenici od 2. i 4. razreda, učiteljice Gordana Gali Adamović i Milka Marijašević

CILJ RADIONICE

Od recikliranog materijala izraditi čestitke i bedževe

OPIS RADIONICE

Izraditi čestitke od ostataka kartona i papira u boji tako da se od šarenog papira izrade cvjetovi koji se zalijepe na kartonske trakice.

Bedževi se izrađuju od ostataka tkanine i komada papira u boji.

Zemlja - zrak

Učenici 5.-8. razreda, učiteljica Ana Prša i defektologinja Anita Žugaj

CILJ RADIONICE

Izraditi nekoliko različitih predmeta od materijala kojem ćemo dati sasvim novo značenje i time dokazati da grančica može biti zec ili da kvačica za rublje može biti maleni avion,.....

OPIS RADIONICE

Učenici samostalno izrađuju predmete od materijala koji su donijeli od kuće prema već izrađenom predlošku.  Izrada aviona od drveta, ukrasnih košarica za jaja od kaširanih balona,  zrakomlata od drveta, vaza od limenki i drveta, zečeva od drveta.

Drvo je prvo

Učenici od 5. – 8. razreda, učitelji Maja Ostojić i Domagoj Cindrić

CILJ RADIONICE

Osvijestiti kod učenika smisao kvalitetnog provođenja slobodnog vremena, jačanje pozitivne slike o sebi, povećanju samopouzdanja i ostvarenju vlastitih potencijala.

Kroz različite tehnike obrade drveta, samostalno će izrađivati jednostavnije uporabne predmete od drveta, čime se razvijaju tehničke sposobnosti, fina motorika, pažnja, koncentracija, perceptivne sposobnosti, kreativnost, socijalizacijsko zajedništvo i kritičko mišljenje.

OPIS RADIONICE

Podjela poslova prema afinitetima. Opisivanje radnih mjesta.

Formiranje skupina.

Svaka skupina radi svoj uporabni predmet od drveta - oblikovanje, obrada. Slijedi bojanje i fiksiranje boje.

Izložba uradaka.

Sun fun/Sonne und Spab

Učenici od 5. – 8. razreda, učiteljice Marija Fiala Žugaj i Đurđica Dragaš

CILJ RADIONICE

Upoznati djecu sa solarnom energijom i različitim načinima korištenja i primjene u svakodnevnom  životu.

INTRO

Solar System  /  Sonnensystem

-  izrada plakata

SUBJECT MATTER

Solar energy  /  Sonnenenergie

-  izrada solarnih pećnica i solarnog autića

WRAP UP

Sun jar  /  Sonnentopfchen

-  izrada dekorativnih solarnih lampica

Sunčani svijet

Učenici od 5. – 8. razreda, učiteljice Davorka Lovrić Vlašić i Đurđica Fran

CILJ RADIONICE

Uočiti važnost i mogućnost iskorištavanja sunčeve energije u svakodnevnom životu.

Uočiti prednost korištenja sunčeve energije, te poticati korištenje obnovljivih izvora energije u svakodnevnom životu.

Izraditi model kućice s kolektorom i iskoristiti sunčevu energiju za proizvodnju električne energije.

Uočiti mogućnosti iskorištavanja prirodnih materijala (drvo, kamen) u izradi suvenira.

Izraditi okvire za slike, magnetiće za hladnjak i ukrasne vaze.

OPIS RADIONICE

Istražiti kako se sunčeva energija može iskoristiti u svakodnevnom životu, te što je potrebno da se ona može iskoristiti.

Izrada kućice od drveta s kolektorom, te proizvodnja električne energije.

Izrada okvira za slike od papira i drveta.

Izrada magnetića za hladnjake od kamenčića i glinamola.

Izrada ukrasnih vaza od iskorištenih staklenki.

Vesele teglice

NOSITELJI

Učenici od 5. – 8. razreda, učitelji Tihomir Pucović, Joza Gusić i Valentina Vujnović

CILJ RADIONICE

Uočiti važnost i mogućnost oporabe predmeta od plastike, izraditi teglice za sadnju cvijeća od plastičnih boca.

OPIS RADIONICE

Izrezivanjem, oblikovanjem i ukrašavanjem izraditi teglice za cvijeće. Sadnja cvijeća u teglice.