« Rujan 2020 »

Lino višebojac
Autor: Valentina Vujnović, 6. 2. 2020.

Osnovna škola Gvozd bila je domaćin sportskog natjecanja Lino višebojac. To je natjecanje hrvatskih osnovnih škola kojeg već četrnaestu godinu zaredom organiziraju Sportske novosti, Podravka i Hrvatski Telekom. Učenici naše škole su se natjecali zajedno s učenicima domaćinima, a gosti natjecanja bili su poznati sportaši: Renata Damjanić, Vinko Kadečka, braća Žugaj i Veronika Dragaš. Lino višebojac nagrađuje pravi, pozitivan, sportski duh, a promovira prijateljstvo i druženje. Dvorana je bila podijeljena na četiri poligona gdje su se učenici natjecali u raznim kategorijama: nogometa, rukometa i košarke te skoka u dalj. Suci su zapisivali bodove pojedinaca. U pauzama pojedinačnih natjecanja slijedila su skupna natjecanja u potezanju konopa, štafeti i skakanju u vrećama. Jednu skupinu su činili učenici 5. i 8. razreda, a drugu 6. i 7. razreda. Na kraju su se revijalno natjecali i odabrani učenici nižih razreda osnovnih škola. Pobjednici natjecanja su naši učenici 6. razreda - Ana Pavlović i Rafael Čović. Nagrađeni su bili i navijači, maskirani učenici i maštoviti transparenti. Natjecanje je otvorila i zatvorila maskota medvjedića Lina. Sa slatkim okusom Linolade, promuklim glasovima od navijanja, vratili smo se u našu Goru koju će krasiti dva prekrasna pehara naših pobjednika. Zahvaljujemo školi domaćinu na pozivu i gostoprimstvu.