« Ožujak 2024 »

OBAVIJEST OKO IZMJENA PLANA UPISA UČENIKA U 1. RAZRED ZA ŠK. GOD. 2020./2021.
Autor: Valentina Vujnović, 20. 5. 2020.

Dragi roditelji naših budućih prvašića!

Zbog cjelokupne situacije došlo je do promjene plana upisa.

Od 11.5.2020. vrše se sistematski pregledi u školskoj medicine u Domu zdravlja. Njihova je obaveza da vas telefonski kontaktiraju i da se dogovorite oko novog termina obrade djeteta kod liječnice. Nakon toga ste za neko vrijeme gotovi. Sami upisi u škole su odgođeni do daljnjega.

Dopis  iz MZO:

Poštovane, Poštovani,

vezano uz upite o nastavku upisa djece u prvi razred osnovne škole obavještavamo vas da se aktivnosti oko upisa djece u 1. razred osnovne škole od 11. svibnja 2020. provode liječnički pregledi djece prema uputama HDŠSM i HZJZ, o čemu su obaviješteni svi osnivači i sve osnovne škole.

Utvrđivanje psihofizičkog stanja djeteta, odnosno učenika zbog upisa u prvi razred, koji provode Stručna povjerenstva škola i ureda nadležnih za obrazovanje, za sada se još neće provoditi.

Upute za način i vrijeme njihova provođenja škole i upravni odjeli u županijama nadležni za obrazovanje te Gradski ured za obrazovanje Grada Zagreba dobit će kada o tome budu donesene potrebne odluke.

Ministarstvo je pokrenulo žurne izmjene Pravilnika o postupku utvrđivanja psihofizičkog stanja djeteta, učenika te sastavu stručnih povjerenstava gdje je postupak upisa u prvi razred osnovne škole reguliran, a u kontekstu izvanredne situacije pandemije koronavirusa.

S poštovanjem,
Uprava za odgoj i obrazovanje”

Gore navedeni Pravilnik je u proceduri na javnom savjetovanju i više ćemo znati nakon njegova donošenja o čemu ćemo vas izvijestiti na mrežnim stranicama škole koje bi bilo poželjno da pratite.

Po nekim saznanjima upisi bi trebali biti organizirani krajem 8. mjeseca, ali o načinima i točnim terminima istog ćemo vas obavijestiti.

Pozdrav našim budućim đacima prvacima!